בדיקת אלרגיות ורגישויות
הסוגים השונים של האלרגיות:

 

אלרגיה הינה תגובה חיסונית של הגוף לחומרים אשר באופן רגיל לא אמורים לגרום לתגובה מיוחדת כלשהי.  

מגוון התסמינים אשר יופיעו בעקבות האלרגיה יכולים להיות ספציפיים לכל סוג אלרגיה, ולהקיף מערכות גוף שונות, כמו למשל מערכת העיכול, עור, נשימה, מערכת עצבים מרכזית ועוד. ישנן אלרגיות אשר תסמיניהן מהווים סכנת חיים ועלולים להסתיים במות החולה. 

סוגי האלרגיות העיקריים הם: 

 

  • אלרגיה לעקיצות חרקים

  • אלרגיה למזון
  • אלרגיה לתרופות 

כיצד מאבחנים אלרגיות?

היות ואלרגיה מתבטאת במספר רב של תסמינים, לא תמיד ניתו לזהות אותה ואת הגורם המחולל שלה. רגישות למאכלים, תרופות, חילופי עונות, חומרים כמו גומי או ניקל, עלולים לגרום לתגובות אלרגיות. גירודים בעור, אדמומיות, נפיחות, או נזלת הם בדרך כלל סימפומים לתגובה אלרגית ויכולים להדליק נורת אזהרה .

היות ויש כל כך הרבה חומרים איתם אנחנו באים במגע ביום יום, בדיקות מעבדה לא תמיד יכולות לסייע לאבחן באופן מושלם את מקור האלרגיה. המכשור הממוחשב במדיגנוסטיקה מכיל מאגרי מידע ו"חותמת" של אלפי חומרים החל ממזונות, דרך חומרים סביבתיים וכלה בוירוסים, בקטריות ורעלנים. בדיקות האלרגיה במדיגנוסטיקה מבטיחות אבחון ייחודי ומדוייק.

 

סריקת מערכות מקיפה במדיגנוסטיקה :

 

זוהי הבדיקה המקיפה ביותר המעניקה תמונה מלאה על מצבו הבריאותי של המטופל. הסריקה מתבצעת באצבעות הידיים ובהונות כף הרגל ומעניקה תמונה מלאה של כל אברי הגוף. כאשר המחשב מזהה ליקוי בריאותי הוא מאתר את הגורם ומציע המלצות לטיפול לפי סדרי קדימויות רפואי.

היות ובמקרים רבים הגורם לבעיה מצוי במערכת שונה מזו בה מופיע הסימפטום, יתכן מצב בו הסריקה מאתרת את הסיבה לכאבי ראש במערכת העיכול או את הסיבה לבעיות עור בפטריה עקשנית במיוחד.

בדיקת אלרגיות ורגישויות למזון :

במקרים רבים בעיות של עייפות כרונית, כאבי ראש, כאבי פרקים, השמנה, הפרעות במערכת העיכול, בעיות קשב וריכוז ועוד הם תוצאה של אלרגיה או רגישות למוצרי מזון מסויימים אשר המטופל אינו מודע להן כלל.

בדיקה פשוטה ומהירה תעניק למטופל מידע לאילו מזונות הוא רגיש תאפשר לו לקבל במקום תפריט מומלץ ומאוזן, המתאים לתוצאות הבדיקה.

 

 

בדיקת אלרגיות ורגישויות לגורמים סביבתיים:

במקרים רבים בעיות של עייפות כרונית, מיגרנות, כאבי פרקים ושרירים, פריחות בעור,  בעיות קשב וריכוז ועוד הם תוצאה של אלרגיות לחומרים הנמצאים בסביבתו של המטופל.

בבדיקה פשוטה ומהירה ניתן לאבחן את מקור האלרגיה ולהמליץ על דרכים להתמודד עם תסמיניה.

 

בדיקת ויטמינים ומינרלים:

הרגלי אכילה לא נכונים ואורח חיים לא מאוזן גורמים למחסור בויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו החיוניים לתפקוד תקין של הגוף.  

בדיקות דם לא נותנות בדרך כלל תמונה מקיפה של מצב הויטמינים, המינרלים וחומצות האמינו בגוף.

בבדיקה פשוטה ומהירה במדיגנוסטיקה ניתן לאבחן אילו ויטמינים ומינרלים חסרים בגוף ולהמליץ על נטילה מבוקרת.

 

בדיקת מעקב:

בין שישה לשמונה שבועות ולא יאוחר משנה אחרי הסריקה הראשונה מומלץ לעבור בדיקת מעקב שמטרתה לבדוק את תקפותו של האבחון ואת מידת יעילותו של הטיפול.

בדיקת מעקב נותנת תמונה גרפית של כל השינויים במצבו של המטופל במהלך התקופה העוקבת לטיפול.

​​